Apartmány Pod Hradem

 

Dvou, tří a čtyřlůžkové apartmány, každý s vybavenou kuchyní, sociálním zařízením, televizí a výstupem na terasu nebo balkon. Společenský prostor s posezením. Wifi. Uzavřený dvůr s terasou a grilem. Přístřešek pro úschovu kol. Volné parkování u objektu. Veřejné posezení pod jedlým kaštanem na náměstíčku. Možnost snídaní, nebo polopenzí, v naší stylové restauraci.

Pro ubytované hosty jsme ve spolupráci s vinařstvím pana Koseka připravili jeho vynikající vína z vinic pod Svatým kopečkem v Mikulově, která si můžete vychutnat při posezení v našem vinném sklípku nebo na terase svého apartmánu. 

Skalná u Františkových Lázní - středověký hrad Vildštejn a krásná okolní příroda na česko-německém pomezí.

V útulných, stylově zařízených apartmánech Pod Hradem nabízíme ubytování na romantickém místě přímo v podhradí Vildštejna (Divoký kámen). Ocitnete se v historickém centru obce jen pár kroků od hradu, dětského lanového hřiště, obecního jezírka a parku.

Každý z pěti apartmánů disponuje terasou nebo balkonem do náměstíčka, kde můžete trávit příjemné večery při západu slunce s vyhlídkou na panorama hradu. K dovolenkové atmosféře může přispět i sklenka vína z našeho vinného sklípku a vaše děti si zatím najdou dostatek prostoru na hry a pohyb v přírodě a hřištích.

Udržovaná pěšina vás od apartmánů zavede parkem ( cca 200m), podél potoka, splavu,  jezírka a lanového hřiště, k areálu naší restaurace Pod Komínem (stylová venkovní terasa, zimní zahrada s udírnou, zastřešený bazén, venkovní ping pong, ruské kuželky), kde pro naše hosty zajišťujeme stravování (www.penzion-podkominem.cz). Po dalších 400. metrech se dostanete k obecnímu koupališti v krásném prostředí a dál do přírodního parku Kamenné vrchy, okolo rozvalin zaniklého vodního mlýna k pramenu osvěžující Kyselky a na německou stranu k zámku Schönberg a k rozhledně Kapellenberg, ze které uvidíte Klínovec nebo celou Chebskou pánev až k Lázním Kynžvart a rozhledně Dyleň u Mariánských Lázní.

Je zde připraveno několik značených kratších i delších turistických okruhů, které vás povedou např. přes unikátní bažinatou rezervaci SOOS (Unesco) a žírovickou Motýlí farmu do Františkových Lázní, k jezeru Amerika (z centra Fr. Lázní jezdí k jezeru oblíbený mikrovláček) a zpět přes vyhaslou sopku Komorní Hůrka a hrad Seeberg. Nadchne vás procházka přes Baerendorf do lázní Bad Brambach s veřejným bazénem a saunou.

Na kole si můžete vyrazit do jednoho z nejkrásnějších historických měst Lokte a dál po parádní cyklotrase podél řeky Ohře až ke Svatošským skalám.
Po 20. minutách autem dojedete do skalního labyrintu Luisenburg, kde si to děti i dospělí určitě užijíí a na zpáteční cestě zastavíte u jezera v historickém městečku Weissenstadt, kde si odpočinete a zrelaxujete na travnaté pláži s výborným přístupem do vody. Kolem jezera vede in-line dráha a je zde několik příjemných kaváren a restaurací, kde si vychutnáte lázeňskou atmosféru.

Cyklovlakem se nechte vyvézt až do nejzápadnějšího cípu Česka a odtud se spusťte po krásných trasách přes Aš a lázně Bad Elster zpět k nám do Skalné.

Cheb, Karlovy Vary, Bečov, Plauen a další místa v našem okolí dobře známe a rádi vám poradíme, jak si je co nejlépe užít.
Ve Skalné najdete infocentrum, hasičské muzeum, muzeum nerostů, půjčovnu kol, sportovní areál, obchod s potravinami a drogerií, několik restaurací a autobusovou i vlakovou zastávku.

A na každé cestě "od Komína ke Komínu" vás bude provázet rodinka

čápa bílého, který u nás hnízdí od nepaměti.

Máte otázku?